آبشار کپ کجاست؟ 📍| جاهای دیدنی اطراف ⛵| زمان مناسب سفر ⏰| عکس 📸

1403-01-24
0 دیدگاه
ریزش آب بر روی سنگ های عظیم آبشار کپ 564
 1. آیا قصد سفر به شهر رویان را دارید؟
 2. آیا می‌دانید رویان جاهای دیدنی زیادی از جمله ابشار کپ را دارد؟

استان مازندران با طبیعتی فریبنده و جاذبه‌های گردشگری فراوان، به ویژه در منطقه‌ی شمالی کشور، همواره توانسته است توریست‌های بسیاری را به خود جذب کند. شهرها و روستاهای این استان به زیبایی‌ها و تنوع آنچنانی دارند که هر سال هزاران گردشگر را به خود جلب می‌کنند. یکی از مقصدهایی که در مسیر از رویان به  روستای بلده قرار دارد، آبشار کپ است. این آبشار، به ویژگی‌های زیبای خود، به خصوص در فصل‌هایی که با پوشیده شدن در برف یا باران، جلوه‌ی ایستاده‌ی خاصی دارد. در این مقاله قصد داریم به معرفی آبشار کپ که در اوقاتی از سال با مه و زمستان سفیدپوش می‌شود، بپردازیم.


📍 آبشار کپ کجاست؟

آبشار کپ یکی از جاهای دیدنی استان مازندران، در روستای کپ، مسیر جاده بلده و 45 کلیومتری شهر رویان قرار دارد.

آدرس دقیق آبشار کپ: استان مازندران، روستای کپ، آبشار کپ

🚙 مسیر دسترسی به اّبشار زیبای کپ:

برای دسترسی به این آبشار زیبا، ابتدا باید به شهر رویان بروید و از آبشار جلبکی (آبشار حرام او) نیز گذر کنید. سپس بعد از پیچ به سمت راست و عبور از مسجد امام‌زاده محمد، به روستای کپ خواهید رسید مسافت این مسیر تقریباً ۳۴ کیلومتر است که در حدود یک ساعت زمان می‌برد. از تهران تا این منطقه فاصله حدود ۱۸۶ کیلومتر است که با طی کردن مسافتی حدود ۳ ساعت می‌توانید به روستای کپ برسید. از طریق آزادراه تهران-شمال وارد جاده چالوس شوید و سپس به جاده بلده-رویان بروید. پس از عبور از امام‌زاده محمد به مقصد خواهید رسید.

آدرس دقیق آبشار کپ روی نقشه 52641
برای دستیابی به آدرس دقیق آبشار کپ روی نقشه کلیک کنید

🧾 معرفی کلی آبشار کپ در رویان

آبشار کپ، یکی از جاذبه‌های زیبای رویان، با ارتفاعی ۱۷۲۵ متری از سطح دریا، در میان پوشش گیاهی متنوع و خزه‌ها قرار گرفته است. این آبشار که در دل جنگلی دل‌پذیر و دلنشین واقع شده، جذابیت خاصی به آن افزوده است. در اکثر فصول سال، به‌ویژه در ایام باران، آبشار کپ زیر پوشش مه‌ای مخصوص خود قرار می‌گیرد که حتی در دیگر زمان‌ها نیز، اطراف آن با ردیفی از مه زیبا مطابقت دارد. فضای دلپذیر و هوای تازه‌ای که در این مکان حاکم است، باعث شده تا آبشار کپ بیشتر از پیش مناظر زیبای اطراف را به‌خود اختصاص دهد.

آبشار پر تلاطم کپ در جنگل سرسبز 56652
ریزش آب بر روی صخره های مستحکم آبشار دیدنی کپ در میان جنگل سرسبز

⏰ بهترین زمان مناسب برای سفر به آبشار کپ

بهترین زمان برای سفر به آبشار کپ در منطقه رویان، استان مازندران، بستگی به فصل‌های سال دارد در صورتی که قصد دارید این آبشار زیبا را بازدید کنید، بهترین زمان‌های این سفر بهار و تابستان است. در این دو فصل، آب و هوا مناسب و دلپذیر است و از تمتع به طبیعت و زیبایی‌های اطراف آبشار بهره‌مند می‌شوید در فصل بهار، با رنگارنگی و زیبایی گل‌ها و نسیم خنک آن، تجربه‌ی بی‌نظیری را خواهید داشت. در تابستان نیز، با امکان لذت بردن از تمامی ویژگی‌های طبیعی و آبیاری زیبای منطقه، سفر به آبشار کپ به یادماندنی خواهد بود.

همچنین، اگر به دنبال دیدن مناظر زیبا و رنگارنگی جنگل‌های اطراف رویان هستید، فصل پاییز نیز گزینه‌ی مناسبی خواهد بود. در این فصل، با تغییر رنگ‌های درختان و برگ‌ها، مناظری زیبا و شگفت‌انگیز به چشم می‌خورد که برای گرفتن عکس و لذت بردن از فضای طبیعی، بسیار جذاب است. از طرفی، باید توجه داشت که در فصل زمستان، با سرمای شدید و برف زیاد، احتمال بسته شدن مسیرهای رسیدن به آبشار وجود دارد. بنابراین، در صورت تمایل به سفر در این فصل، بهتر است از قبل وضعیت آب و هوا را بررسی کرده و اطمینان حاصل کنید که شرایط سفر امن است.

زمان مناسب برای سفر به آبشار کپ در رویان:

 • فصل بهار
 • فصل تابستان
خزه بسته بر روی صخره های آبشار کپ 441521
گلسنگ ها بر روی صخره های سنگی آبشار زیبای کپ
ریزش آب بر روی سنگ های عظیم آبشار کپ 564
ریزش آب بر روی صخره های خزه بسته و مستحکم آبشار دیدنی کپ

⛺ جاهای دیدنی اطراف آبشار زیبای کپ

 1. جنگل وازک (مشاهده روی نقشه)
 2. جنگل کدیر (مشاهده روی نقشه)
 3. روستای انارجار (مشاهده روی نقشه)
 4. جنگل گلندرود (مشاهده روی نقشه)
 5. آبشار حرام او (مشاهده روی نقشه)
 6. آبشار آب پری (مشاهده روی نقشه)
 7. خانه نیما یوشیج (مشاهده روی نقشه)
 8. پارک جنگلی کشپل (مشاهده روی نقشه)
 9. پارک جنگلی رویان (مشاهده روی نقشه)
طبیعت سرسبز روستای انارجار 15614
پوشش گیاهی سرسبز و زیبای روستای انارجار
ریزش آب خروشان حرام او بر روی صخره ها 74447
آبشار پرتلاطم حرام او، یکی از جاهای دیدنی رویان
منزل نیما یوشیج و نمای ساختمان قهوه ای و سفید رنگ در مازندران 15614
نمای بیرونی ساختمان قدیمی منزل نیما یوشیج در مازندران

ارسال دیدگاه